(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 12:25

Audi a8 d2 (Nr 2404540)

Audi a8 d2

Marka i model:

Audi A8

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 545.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Suchy Dwór, 81-198, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Cyców, Polska

Termin elastyczny