(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 15:25

Audi a8 d2 Ford Mondeo mk3 Ford Focus mk1 kombi

(Nr 2650392)
Audi a8 d2 Ford Mondeo mk3 Ford Focus mk1 kombi

Marka i model:

Audi a8 d2 Ford Mondeo mk3 Ford Focus mk1 kombi

Waga w kg (łączna):

4650.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1082.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bous, Niemcy

9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Czerwionka-Leszczyny, 44-230, Polska

10 maj 2018