(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi Q2 (Nr 7425034)

Audi Q2
Waga
Sztuk
Audi Q2 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
419 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1417 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1417 kg
Dystans
2588 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Północna, Skagen

Od 8 lut 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Used

Od 8 lut 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.