(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi Q3 (Nr 5386634)

Audi Q3

Marka i model:

Audi Q3

Waga w kg (łączna):

1460

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1925.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Stambuł, Stambuł

10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Maisach

31 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.