Audi Q5 (Nr 5591467)

Audi Q5

Marka i model:

Audi Q5

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

22000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2467.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

2 mar 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Tanger-Tetuan, Tanger

6 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.