Audi Q5 (Nr 6919535)

Audi Q5
Waga
Sztuk
Audi Q5 8R [restyling] (2012 - 2017) Crossover
Długość
462 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
165 cm
ok.
1870 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1870 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Innsbruck

Od 1 lut 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Korea Południowa, Korea Południowa, 인천

Od 1 lut 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.