(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi Q7 (Nr 7238140)

Audi Q7
Waga
Sztuk
Audi Q7 4L (2005 - 2009) Crossover
Długość
508 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
172 cm
ok.
2420 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2420 kg
Dystans
671 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.