Audi Q7 2019 (Nr 6200943)

Audi Q7 2019

Marka i model:

Audi Q7

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 217.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 lip 2020 do 14 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.