(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 19:31

Audi RS5 (Nr 2756276)

Audi RS5

Marka i model:

Audi RS5

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

St. Gallen, Szwajcaria

Od 16 lip 2018 do 19 lip 2018

Adres i termin dostawy

Presevo, Serbia

Od 20 lip 2018 do 21 lip 2018