(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi S3 (Nr 4780340)

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2776.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 31 sie 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Δράμα

30 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.