Audi S4 (Nr 7527988)

Audi S4
Waga
Sztuk
Audi S4 B8/8K (2009 - 2011) Sedan
Długość
471 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1667 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1667 kg
Dystans
7437 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, España La Vieja

Od 28 lut 2021 do 16 mar 2023


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.