(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi S8 (Nr 6422111)

Audi S8
Waga Sztuk:
Audi S8 D2 [restyling] (1999 - 2002) Sedan
Długość
503 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1750 kg
Dystans: 1224 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

Od 15 sie 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Puławy

Od 15 sie 2020 do 15 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.