(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 16:48

Audi TT (Nr 2405588)

Audi TT

Marka i model:

Audi TT 2007

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1857.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, Niemcy

Od 1 maj 2018 do 10 maj 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny