(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi TT (Nr 6471193)

Audi TT
Waga Sztuk:
Audi TT 8J [restyling] (2010 - 2014) S Coupe 2-Doors
Długość
419 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
134 cm
ok. 1505 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1505 kg
Dystans: 1890 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 7 wrz 2020 do 9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Lincolnshire, Lincoln

Od 10 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.