Audi TT (Nr 7621782)

Audi TT
Waga
Sztuk
Audi TT 8J [restyling] (2010 - 2014) S Coupe 2-Doors
Długość
419 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
134 cm
ok.
1495 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1495 kg
Dystans
4108 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Kyiv City, Kijów

Od 8 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.