(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

audi tt cabrio (Nr 5227930)

audi tt cabrio

Marka i model:

audi tt

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3037.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Melsungen

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

23 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.