(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 20:59

auto

(Nr 2244483)
auto

Marka i model:

toyota camry

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 5804.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny