(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 11:28

auto

(Nr 2252898)
auto

Marka i model:

audi a4

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 674.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Gelsenkirchen, Niemcy

Od 6 sty 2018 do 13 sty 2018

Adres i termin dostawy

Lubań, Polska

Od 6 sty 2018 do 13 sty 2018