(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 07:20

Auto

(Nr 2325116)
Auto

Marka i model:

Audi a4 b8

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1325.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Akwizgran, Niemcy

29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

11 lut 2018