(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 15:52

auto

(Nr 2339256)
auto

Marka i model:

GLE 400

Waga w kg (łączna):

3120.00

Budżet zlecenia [€]:

83000

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bonn, 53111, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stambuł, Turcja

Termin elastyczny