(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 08:43

Auto

(Nr 2410304)
Auto

Marka i model:

Audi A4

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Växjövägen, Halmstad, 302 69, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gleisdorf, 8200, Austria

Termin elastyczny