(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 18:16

Auto (Nr 2639020)

Marka i model:

BMW Z3 Coupe

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Stuttgart, 70173, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kopenhaga, 1357, Dania

Termin elastyczny