(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 06:54

Auto

(Nr 2645240)
Auto

Marka i model:

Renault

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kolonia, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ateny, 10431, Grecja

Termin elastyczny