(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 13:12

Auto

(Nr 2646688)
Auto

Marka i model:

BMW

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Palma, 07012, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ronnenberg, 30952, Niemcy

Termin elastyczny