(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 20:25

auto (Nr 2747056)

Marka i model:

Subaru Libero

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Leverkusen, Niemcy

Od 6 cze 2018 do 8 cze 2018

Adres i termin dostawy

Atenas, Grecja

Od 13 cze 2018 do 15 cze 2018