(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 02:40

Auto (Nr 2747980)

Auto

Marka i model:

Mercedes C220

Waga w kg (łączna):

1550.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Madrid, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny