(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 16:11

auto

(Nr 3006872)

Marka i model:

Chrysler PT Cruiser

Waga w kg (łączna):

1540.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 965.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Lindenstrasse 3, Zell, 8483, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Templom hegy, Wyszehrad, 2084, Węgry

Termin elastyczny