(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-06-25 13:33

Auto Mercedes W124 (Nr 2882740)

Auto Mercedes W124

Marka i model:

Mercedes 300D ( W124 )

Waga w kg (łączna):

1450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2064.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Lüdenscheid

Termin elastyczny