(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-04-16 14:59

Auto mit Bootstrailer und Boot

(Nr 2591844)

Marka i model:

Mazda B2500

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rørvik, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Quickborn, 25451, Niemcy

Termin elastyczny