(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 10:51

auto osobowe

(Nr 2999444)
auto osobowe

Marka i model:

volvo c70

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 753.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wasserburg am Inn, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bytom, Polska

Termin elastyczny