(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 13:44

Auto osobowe Opel Combo (Nr 2997108)

Auto osobowe Opel Combo

Marka i model:

Opel combo

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1301.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Tielt-Winge, Belgia

Od 30 lip 2018 do 4 sie 2018

Adres i termin dostawy

Radom, Polska

Od 31 lip 2018 do 7 sie 2018