(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 19:36

AUTO RENAULT MASTER PLANDEKA

(Nr 2651060)
AUTO RENAULT MASTER PLANDEKA

Marka i model:

RENAULT MASTER

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 824.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Neufahrn, 85376, Niemcy

2 maj 2018

Adres i termin dostawy

Środa Wielkopolska, 63-000, Polska

Termin elastyczny