Autobianchi A112 (Nr 6735082)

Autobianchi A112
Waga Sztuk:
Autobianchi A112
Długość
320 cm
655 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 655 kg
Dystans 848 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragón, Jaca

Od 23 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Salvaterra De Miño

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.