(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

automovil (Nr 5680615)

Marka i model:

Jaguar XF 2012

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7008.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Atlántico, Barranquilla

14 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.