(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

B M W (Nr 5064350)

B M W

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

229

Liczba sztuk:

1

Dystans: 13580.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

9 gru 2019

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Western Cape, Kapstadt

10 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.