(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bale accumlator (Nr 6070217)

bale accumlator

Marka i model:

browns flat 10

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 546.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Tyne And Wear, Newcastle Upon Tyne

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Meath, Athboy

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych z reguły jest przewozem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Ogromne maszyny rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą swobodnie przemieszczać się po polskich trasach, jako że ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w UE. Problem powodować może również nacisk osi maszyn uprawnych, który przewyższa reguły dozwolone dla większej części szos.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj używa się naczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych posiadają odpowiednio przysposobionymi lawetami, które są w stanie przetransportować ciągniki uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta możliwe normy wymiarami lub ciężarem, konieczne jest otrzymanie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu ciągników uprawnych

Cena przewozu urządzenia uprawnego jest związana od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być dodatkowo termin transportu.