(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Barton 125 (Nr 4748004)

Barton 125

Marka i model:

Barton 125

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1634.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 26 lip 2019 do 2 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

Od 3 sie 2019 do 10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.