(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Basen GFK (Nr 7530157)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Basen GFK
610 x 350 x 170 cm
250 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
250 kg
Dystans
391 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Turek

Od 1 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy dysponujemy do przewiezienia nieduży ładunek, który nie potrzebuje zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zagospodarowania całej przestrzeni, wówczas wybranie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wielkość. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać ładunek. Kluczowa bywa także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Kluczowy może być także czas zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w ramach LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.