Bavaria 44 (Nr 7640758)

Bavaria 44
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Bavaria 44
1375 x 425 x 365 cm
9800 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
9800 kg
Dystans
2404 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Ipiros Ditiki Makedonia, Preveza

Od 3 maj 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Rostock

Od 10 maj 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Aby dostać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać wielkość i ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej pomoże przewoźnikom dopasować właściwą naczepę i spełnić formalne wymogi dyktowane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze żaglówki jest niezbędna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na łodzi. Wszelkie rzeczy, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu jachtu
Ceny transportu żaglówki związane są zazwyczaj od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niewielkich łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za transport jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport łodzi żaglowej na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.