(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-26 20:44

Beagle (Nr 2418636)

Beagle

Waga w kg (łączna):

13.00

Dystans: 1380.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

    Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Milton Keynes, MK9 3AF, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny