Beczkowóz 8 tys (Nr 8042407)

Beczkowóz 8 tys
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Beczkowóz 8 tys
800 x 250 x 350 cm
6000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
6000 kg
Dystans
274 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 19 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kłodzko

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Duże urządzenia rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą zwyczajnie przemieszczać się po polskich trasach, ze względu na fakt, że ich wielkość przekracza możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Komplikację powodować może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, jaki przekracza normy możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych często używa się przyczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają odpowiednio przysposobionymi lawetami, jakie podołają przetransportować urządzenia uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przewyższa dopuszczalne normy wielkością lub ciężarem, potrzebne będzie otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu urządzeń rolniczych

Cena transportu ciągnika uprawnego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być jeszcze termin przewozu.