(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Belki drewniane i deski (Nr 5557059)

Belki drewniane i deski

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Belki z drewna klejonego o roznych rozmiarach. Najkrotsze 2 m najdluzsza 8 m , razem 5,6 kubika. Deski o dlugosci 4 m, 3 kubiki. Deski beda zapakowane i pewnie na paletach

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 608.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bielawa Dolna

15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Krosno

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga użycia całej płaszczyzny, wówczas wybranie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się wozy, których waga przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać ładunek. Istotna jest również informacja w temacie usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy również załadunek i rozładunek. Znaczącą daną jest również czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w ramach LTL to często palety, paczki, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.