Benelli TRK 502 (Nr 6699634)

Benelli TRK 502
Waga Sztuk:
Benelli TRK 502
Długość
218 cm
213 kg
1
Łączna waga: 213 kg
Dystans 2993 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Malta, Malta, Mosta

Od 2 lis 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 13 lis 2020 do 20 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.