Benelli TRK 502 X (Nr 7153584)

Benelli TRK 502 X
Waga
Sztuk
Benelli TRK 502 X
Długość
222 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 13 wrz 2021 do 18 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Boliwia, Santa Cruz, Santa Cruz De La Sierra

Od 15 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.