Benelli TRK 502 X ABS (Nr 7549018)

Waga
Sztuk
Benelli TRK 502 X ABS
Długość
222 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 3 mar 2022 do 6 mar 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 19 mar 2022 do 22 mar 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.