(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Benelli TRK 502 X - transported home after charity ride (Nr 5184462)

Benelli TRK 502 X - transported home after charity ride

Marka i model:

Benelli TRK 502 X

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5153.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Troms, Tromsø

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.