Bentley Continental (Nr 6484133)

Bentley Continental
Waga Sztuk:
Bentley Continental 1 Gen. (1984 - 1995) Cabriolet
Długość
519 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
151 cm
ok. 2430 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2430 kg
Dystans: 1551 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Montpellier

Od 21 wrz 2020 do 22 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.