(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-05-27 12:38

Bici (Nr 2755160)

Bici

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 1660.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu lub zakupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też osłonić wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

    Kiedy postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.

Adres i termin nadania

Madrid, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Waldshut-Tiengen, 79761, Niemcy

Termin elastyczny