Bici gravel y mountan bike x 2 (Nr 7646833)

Bici gravel y mountan bike x 2
Waga
Sztuk
Bici gravel y mountan bike
60 kg
2
Łączna waga:
120 kg
Dystans
680 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Girona

28 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

14 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też nabyć właściwy karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców ochraniających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.