(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

biciclata (Nr 7526470)

biciclata
Waga
Sztuk
biciclata
17 kg
1
Łączna waga:
17 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Rositz

Od 1 kwi 2021 do 8 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Texas City

Od 23 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też kupić stosowny karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.